¦ p i e w n i k i   

Zapewne godnymi polecenia na turystyczne trasy, będ± oprócz map i przewodników również ¶piewniki, dzięki którym bez trudu odnajdziemy ulubione teksty piosenek. Najlepiej takie które zawieraj± wiele ciekawych piosenek (najlepiej klasykę rajdow±, rockow±, i trochę znanych przebojów pop), no i oczywi¶cie pełny zapis nutowy i chwyty na gitarę. Dobrze by było aby format nie był duży co znacznie ułatwi transport i nie narazi ¶piewnika na zniszczenie. Wybrałem dwa rodzaje ¶piewników, które w czasie wypraw najbardziej spełniały moje wymagania, oraz  ¶piewnik "W górach jest wszystko co kocham" zawieraj±cy utwory artystów bior±cych udział w cyklicznych koncertach "W górach jest wszystko co kocham", odbywaj±cych się w różnych miastach i miejscowo¶ciach na terenie całego kraju.

Pierwszy z niech to dwa numery ¶piewników z serii "Wakacyjne piosenki" zawieraj± po 100 piosenek zapisanych w postaci: tekstowej, nutowej a ponadto zawieraj± chwyty na gitarę. Niektóre piosenki zapisane s± w dwóch wersjach językowych: w polskim oraz oryginalnym języku w których były wykonywane. W zbiorku można znaleĽć kilka polskich wersji znanych piosenek angielskich jak i amerykańskich. Układ utworów w ¶piewniku jest na ogół alfabetyczny, spis tre¶ci został skonstruowany tak, aby znacznie ułatwić szybkie odnalezienie poszukiwanego utworu. Czcionk± prost± wydrukowano tytuły, za¶ czcionk± pochył± pierwsze słowa piosenek. Obecnie wyszedł również trzeci tom powyższego wydawnictwa a więc mamy już do dyspozycji 300 piosenek!!! Istnieje możliwo¶ć dokupienia do pierwszego tomu  zestawu 4 kaset z lini± melodyjn±. ¦piewniki powyższe można również kupić w wersji zbindowanej i w wydaniu ksi±żkowym.

NOWO¦Ć !
¦piewnik zawiera teksty utworów wraz z akordami, artystów zwi±zanych z koncertami pod nazw± "W górach jest wszystko co kocham" Oryginalne wykonania można usłyszeć na koncertach, trzech  płytach (o tym samym tytule) oraz na solowej płycie Domu o zielonych progach. ¦piewnik zawiera 147 stron, zamiast klejenia, strony s± spięte niezwykle praktyczn± sprężynk± ułatwiaj±c± korzystanie ze ¶piewnika.


Je¶li zależy nam bardzo na małych wymiarach to polecam niezwykle poręczny"¦piewnik rajdowy" w formacie A6, który mie¶ci się w kieszeni. Zawiera zestaw najbardziej przydatnych hitów, zarówno z klasyki rajdowej, rocka i popu. Niestety wad± prezentowanej publikacji jest brak zapisu nutowego. Jest zapis chwytów na gitarę.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNˇ